Postrehabilitacja

Jest to oferta skierowana do osób, które przeszły wstępną terapię w  poradniach, ośrodkach stacjonarnych, zakładach karnych i utrzymują co najmniej trzy miesiące abstynencje od substancji psychoaktywnych. 

 

Oferujemy: poradnictwo indywidualne i rodzinne, grupę terapeutyczną i grupowe warsztaty zapobiegania nawrotom, w sytuacji kryzysu interwencję kryzysową. Rodzice osób  powracających do zdrowia  mogą skorzystać z poradnictwa oraz  grupowych form dla rodzin ; grupy terapeutycznej i warsztatów psychoedukacyjnych, oraz poradnictwa dla całej rodziny w formie mediacji.

           

Do osób , które utrzymują i chcą utrzymywać abstynencję od narkotyków.

 

Jeśli braliście narkotyki, to nauczyliście się uciekać od problemów, uczuć i rzeczywistości. Taki sposób utrwaliliście i pamiętacie. Jeśli podjęliście walkę ze swoimi „ ucieczkowymi” i destrukcyjnymi skłonnościami, to warto abyście robili to w sposób, który zapewni sukces. Pamiętajcie, że jest to długi i trudny proces.

W ośrodku stacjonarnym, albo w zakładzie karnym zaczęliście trenować nowe umiejętności. Tam byliście w środowisku zamkniętym ( ZK ) albo otwartym ze stałym „ serwisem” wsparcia. W normalnym życiu często jesteście samotni, niezrozumiani, zagubieni. Nawroty zdarzają się nawet po kilku latach życia na trzeźwo. Istotne jest, abyście w atmosferze wsparcia uświadomili sobie swoje problemy, potencjały, ograniczenia, cele życiowe. Następnie, abyście wzięli życie w swoje ręce , nadali mu sens . To prowadzi do zadowolenia i motywuje do dalszego rozwoju . I to na trzeźwo bez żadnych sztucznych wspomagaczy.

Życie to nie wieczna szczęśliwość, ale tez kryzysy, trudne sytuacje, to ważne abyście nauczyli się z nimi radzić . W naszej poradni możecie indywidualnie albo w grupie rozwijać swoje umiejętności . W grupie są ludzie, którzy idą ta samą drogą i w otwarty sposób wspierają się i pomagają wzajemnie.

 

Razem z innymi zwiększysz swoje szanse na utrzymanie się w trzeźwości i poczujesz się silniejszy na tyle, aby brać z życia to co dla ciebie dobre.